Studia

Odsłony: 3538

Kierując się pasją i zainteresowaniami z dniem 1 października 2012 stałem się studentem kierunku Informatyka na  Politechnice Śląskiej.

Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu z Technikum, mam więcej czasu który mogę przeznaczyć na indywidualne projekty oraz rozwijanie własnych pasji.

Podczas mojego pobytu na uczelni, zdążyłem już ukończyć kilka certyfikowanych kursów (nie tylko z dziedziny informatyki ale również marketingu czy PR) oraz rozpocząć swoją współpracę z Samorządem Studenckim, która okraszona jest kilkoma współorganizowanymi imprezami.

Studia łączę jak już wspomniałem z szkoleniami certyfikowanymi, z tych istotniejszych warto wspomnieć o realizowanych obecnie IBM DB2, Cognos BI oraz Entity Framework.

Warto również wspomnieć o udziale w dwutygodniowym szkoleniu jakie w ramach szkoły letniej mogła podjąć w Wiedniu najlepsza 30 studentów na roku, a na które udało się mi zakwalifikować.

Podjąłem również w ramach projektu mentorskiego współpracę z firmą BOMBARDIER, którą kontynuowałem przez cztery semestry.

Kolejno udałem się na płatny, trzymiesięczny staż do Wiednia, gdzie pracowałem przy projektach związanych z systemem lokalizacji GPS, oraz przy tworzeniu graficznego interfejsu użytkownika dla robota ratunkowego.

W styczniu 2016 roku zakończyłem studia inżynierskie obroną pracy zatytułowanej "System do bezprzewodowego, zdalnego wyświetlania tekstów oraz treści multimedialnych, wraz z harmonogramem i bazą tekstów". Studia ukończyłem z oceną 4,5.

Niezwłocznie też podjąłem naukę na studiach magisterskich.